Jak dobrać firany balkonowe?

Teoretycznie zakup firany balkonowe (https://nietylkofiranki.pl/157-firany-balkonowe) nie powinien być jakoś specjalnie trudny w końcu okno balkonowe jedynie, jest wyższe od klasycznego. Jednak jak już przyjdzie czas na zakup takiej firany, to nagle nie mamy pomysłu, jaki model odnajdzie się w połączeniu z naszym oknem. Aby zawęzić, pole poszukiwać i jednocześnie zwiększyć prawdopodobieństwo, że wybrany egzemplarz idealnie sprawdzi się w naszym domu, warto odpowiedzieć na kilka pytań.

Częstotliwość otwierania balkonu

Kiedy często korzystamy z okna balkonowego poprzez jego otwieranie, to równoznaczne będzie to z częstym dotykaniem oraz przesuwaniem samej firany. Z tego też powodu powinno nam zależeć na materiale, który mimo częstego dotykania nie będzie się w szybkim tempie brudził. Alternatywą są materiały, które brudzą się jak wszystkie inne, lecz nie sprawią kłopotu podczas prania i nie wymagają dodatkowego prasowania. Odpowiednią firaną, która spełni nasze wymagania związane z otwieraniem balkonu, są firany makaronowe.

Czy drzwi balkonowe pozostawiamy na oścież?

Jeżeli odpowiedzi na to pytanie jest pozytywna, wówczas firana musi pierw zostać odsłonięta na bok, zanim drzwi otworzymy na oścież. Ta zasada nie będzie nas obowiązywać, gdy zastopujemy firany typu makarony. Takie rozwiązanie pozwala otwarcie całkowicie okna balkonowego i frędzelki będą swobodnie spływać po obu stronach okna. W scenariuszu, kiedy drzwi będą często otwierane w taki sposób, wtedy nie zaleca się wykorzystanie firan paneli. Ich ciągłe ściskanie i odsuwanie może spowodować powstanie zagnieceń.

Czy w miejscu zawieszenia firany są przeciągi

Jeśli tak, to warto by firana na balkon była wyposażona w ołowiankę albo obciążniki z ich pomocą firana mimo przeciągu będzie stała w miejscu.

Czy w domu mamy małe dzieci?

Gdy w naszym domu są małe dzieci, wówczas firana musi zostać bezpieczenie oraz mocno przymocowana. Małe dzieci, które rozpoczynają raczkowanie bardzo, często łapią wszystkie rzeczy w okolicy, praktycznie co mają pod ręką. Firanka balkonowa na żabkach może być często zrywana i ulec podarciu. Lepie takiej sytuacji sprawdzi się firana na tunelu bądź szelkach.

Firany do pokoju z balkonem

Firany balkonowe do pokoju bywają znacznie częściej wyzwaniem. Szczególnie kiedy w salonie jest kilka okien albo jest połączony z kuchnią i dążymy do celu by aranżacja do wszystkich okien była do siebie dopasowana. W takim scenariusz najlepszym wyjściem będzie zlecenie uszycia firany balkonowej na wymiar.